Nežádoucí účinky kuchyňské soli

kuchyňská sůl

Sůl je nepostradatelnou součástí naší každodenní stravy a důležitým prvkem pro udržení rovnováhy minerálů v našem těle. Každá buňka lidského těla potřebuje sůl. Sůl pomáhá udržovat naši hustotu kostí, správný krevní oběh a kontrolu hladiny cukru v krvi. Ale tento nádherný prvek, který je tak přirozený a důležitý, může být i jedovatý. Chcete vědět, jak? Čtěte dál…

Jak se vyrábí kuchyňská sůl?

Vyrobená forma chloridu sodného je kuchyňská sůl. Přestože se podobá přirozeně se vyskytující mořské soli, kamenné soli a krystalické soli, kuchyňská sůl pouze napodobuje chuť těchto prvků. Kuchyňská sůl je skutečně vytvořena zahřátím extraktu surového oleje při 1200 stupních Fahrenheita. Když se sůl zahřeje na tuto teplotu, ztratí přibližně 80 důležitých minerálů, které má.

Co obsahuje kuchyňská sůl?

Sůl, kterou si koupíte z trhu nebo sůl, která je umístěna na stole v restauraci má přidané syntetické chemikálie. Ačkoliv to může šokovat, ale tyto kuchyňské soli jsou nejen nezdravé, mohou být také jedovaté.

Jak se to může stát jedovaté?

Přírodní jód ve slaném roztoku už není, po jeho výrobě. Absence tohoto přírodního jódu ve slané látce vážně poškozuje štítnou žlázu a vede k problémům s metabolismem. Syntetický jód se přidává k přírodní soli mnoha výrobců.

Barva

Sůl nalezená v přírodní formě není bílá. Kuchyňská sůl je obvykle barvena bělícím prostředkem tak, aby byla bílá. Látka, která se zahřeje na výrobu této soli, je vločkovitý zbytek získaný při kopání ropy. Extrakt z ropy je také velmi běžným zdrojem výroby soli.

Zdravotní nebezpečí

Pro každý gram chloridu sodného, kterého se tělo nemůže zbavit, používá 23krát větší množství buněčné vody k jeho neutralizaci. Takže anorganický chlorid sodný narušuje rovnováhu tekutin a zatěžuje eliminační systém našeho těla. Buňky, které neutralizují nepřirozený chlorid sodný, se dehydratují a zabijí.

Konzumace kuchyňské soli způsobuje nadbytek tekutiny v tkáních, což může vést k dně, ledvinovým kamenům, žlučníkovým kamenům, artritidě a revmatismu.

Obsahuje nebezpečné konzervanty

Kuchyňská sůl obsahuje převážně nebezpečné konzervační látky, které by tam neměli být. Hydroxid hliníku se obvykle přidává do soli, aby zajistil především udržení sypkosti soli. Hliník, jak víme, je slitina, která se může uložit do mozku a způsobit Alzheimerovu chorobu.

Další problémy

Otok, problémy s játry, hypertenze, srdeční onemocnění, svalové křeče, mrtvice, srdeční selhání, edém, zadržování vody, PMS, úzkost a poruchy nervového systému jsou další problémy, které mohou být způsobeny vysokým příjmem kuchyňské soli.

Kuchyňská sůl je návyková

Kuchyňská sůl je vysoce návyková. Čím více se vaše tělo na to zvykne, tím více po tom touží. Kuchyňská sůl je také obzvláště tvrdá na náš nervový a oběhový systém.

Přejděte na mořskou sůl

Přirozeně se vyskytující mořská sůl a himalájská sůl jsou ve skutečnosti alkalické minerály, které vyrovnávají poměry sodíku a draslíku, udržují hydrataci a udržují rovnováhu elektrolytů. A nejen to, skutečná sůl také posiluje tvorbu trávicích enzymů, které pomáhají extrahovat živiny z jídla, které jíme. Stopy minerálů, které pomáhají udržovat funkci štítné žlázy, imunitu a funkce nadledvin, jsou také přítomny v mořské soli.