Upozornění: Tyto potraviny nejíst před odletem

odlet

Každý z nás šetří peníze na dovolenou. Zatímco vzrušení z cestování je téměř hmatatelné, myšlenka na dlouhý let může být ohromující.

Jíst před letem

Pokud jste jako my ostatní, ujistěte se, že jste jedli něco chutného dříve, než začne nějaké trápení v letadle. Buďte upřímní, kdo ví, co se vám bude podávat v letadle.

Málo víme, že je důležité rozpoznat potraviny, kterým bychom se měli vyhnout za každou cenu vy, a to pro vlastní pohodlí.

Zde jsou nejhorší potraviny před odletem:

Káva a čaj

Ano, může to být trochu překvapení, protože všichni máme ve zvyku, že se v průběhu letu napijeme kofeinového nápoje. Pokud však nemáte pocit nevolnosti, doporučujeme, abyste se vyhnuli kávě a čaji. Obsah kofeinu v těchto nápojích může být opravdu dehydratační. Dále, pokud trpíte kyselinami, mít hodně kávy a čaje může zvýšit potíže s kyselinami a způsobit vám také nevolnost.

Káva

Pokud trpíte kinetózou a plánujete spát po celý let, může čaj nebo káva zasahovat do vašeho spánku.

Chipsy a další slané občerstvení

Vysoký obsah sodíku v chipsách, slaných arašídech a jiných slaných občerstvení, které jsou k dispozici za letu, způsobují zadržování tekutin. To v podstatě znamená, že tyto slané občerstvení vám mohou způsobit, že zadržujete vodu a kvůli tomu se budete cítit nafouklý a neklidný. Pokud při létání zažíváte bolesti v kotnících a nohou, je nejlepší, abyste přeskočili chipsy úplně. Je to proto, že zadržování vody může vést k otokům.

Smažené jídlo

Smažené potraviny mají delší dobu trávení, protože mají vysoký obsah tuku. Takže, pokud budete čekat dlouho na odlet letadla, není problém sníst trochu smaženého jídla. Při vyšší konzumaci smaženého jídla může dojít k nevolnosti na palubě letadla.

Fazole

Zatímco fazole a brokolice jsou velmi dobré pro vaše zdraví, je zde také nevýhoda. Jejich vysoká vláknina by mohla způsobit nadýmání a plyn. Proto je činí nevhodnými pro spotřebu, když jste uvízli v letadle obklopeném spoustou lidí.

Kořeněná jídla

Pokud jste fanouškem koření, musíte se dobře seznámit s post-účinky chilli omáčky v žaludku. Pikantní jídlo může nejen způsobit žaludeční nevolnost, ale může také vést k nepohodlí a pálení žáhy. Z tohoto důvodu je lepší vynechat kořeněné potraviny, pokud se připravujete na dlouhý let.

Energetické / sycené nápoje

Stejně jako čaj a káva, energetické nápoje jsou naloženy kofeinem, který nejenže vás dehydratuje, ale také může vést k problémům s plynem.

Alkohol

Tenhle je nevýrazný. Pokud se snažíte uklidnit nervy předtím, než vzlétnete, můžete trochu popíjet. Nicméně alkohol je extrémně dehydratační a může vás v okamžiku, kdy přistanete pít, vést k pulsující bolestí hlavy.