6 lehkých jídel, které jsou bezpečné při hubnutí

hubnutí

Snažíte se zhubnout, ale nemůžete si udržet ruce ze smažených čipů? Nemějte strach, že nejste jediný. Dobrou zprávou je, že nemusíte říct ne občerstvení, pokud jste na programu hubnutí.

Řecký jogurt:

Řecký jogurt je perfektní léčba, pokud máte chuť na sladké a máte v úmyslu zhubnout. Nejlepší věc ohledně řeckého jogurtu spočívá v tom, že se cítíte plní i bez nějakých kalorií a cukru. Je bohatý na bílkoviny a vápník, což je skvělé občerstvení pro „hlídače hmotnosti“. Ne všechny řecké jogurty jsou zdravé. Vyberte ty, které mají nejnižší obsah cukru a žádné umělé sladidlo. Můžete také přidat skořicový prášek nebo zázvor, který také řídí krevní tlak a chuť k jídlu.

Míchané ořechy:

Dobrá chuť a snadné skladování. Ořechy vám pomohou zhubnout, pokud jsou konzumovány v míře, tvrdí studie. Ořechy nasytí žaludek a mají dokonalou rovnováhu tuku, bílkovin a vláken. Kromě úbytku hmotnosti se sníží riziko onemocnění srdce, zabraňuje určitým druhům rakoviny a depresi. 100 gramů ořechů obsahuje 359 kalorií

Pražené cizrny:

Často toužíme po něčem křupavém a pak skončíme u balíčku čipsů. Zkuste nahradit čipsy hrstkou opékané cizrny.

Výhody cizrny:

Cizrna je bohatá na vlákninu a obsahuje také dobré množství bílkovin a minerálů. Cizrna má mnoho minerálů, včetně fosforu, hořčíku, železa, vápníku a draslíku. Jeden šálek cizrny vám poskytne polovinu toho, co vaše tělo vyžaduje denně. Na základě tohoto tvrzení studie prokázala, že „pozorovatelé váhy“, kterým byl každý den podáván polo šálek cizrny, spotřebovali méně kalorií. Ve skutečnosti, když tito lidé přestali mít cizrnu, začali jíst více nezdravé jídla.
Můžete pražit cizrny v olivovém oleji s trochou soli a pepře, nebo je můžete péct v předehřáté troubě.
100 gramů cizrny má 364 kalorií

Banány s pečeným máslem:

Banán a arašídové máslo je velmi zdravý zvyk. Banán vám poskytuje sacharidy, které pomáhají zmírnit zácpu. Přidáním čajové lžičky arašídového másla získáte protein, který vás udrží nasycené.
1 banán se lžičkou arašídového másla má 137 kalorií

Fazolová polévka:

Pokud máte snadný přístup k mikrovlnné troubě nebo horké vodě, nemůže být nic lepšího než mít šálek fazolové polévky. Fazole jsou extrémně výživné, protože obsahují železo, vitamíny B, bílkoviny, vlákniny a tzv. phytonutrientní látky (prospěšné rostlinné sloučeniny). Fazole jsou bohaté na antioxidanty a jsou také nejlevnějším zdrojem bílkovin.
1 šálek fazolové polévky má 137 kalorií

Proteinové tyčinky:

Proteinové tyčinky jsou nejsnadněji přenášeny všude, kam jdete. Ale ujistěte se, že nekonzumujete sladké tyčinky a přitom chcete jíst zdravě. Vyberte proteinové tyčinky, které mají 300 kalorií nebo méně. Proteinová tyčinka má vysoce kvalitní bílkovinu, která pochází z živočišného produktu nebo sóji. Poskytují také esenciální aminokyseliny, které vám pomáhají budovat svalovou hmotu. Proteinové tyčinky jsou jedním z ideálních občerstvení, pokud jste na programu hubnutí, protože mají nízký obsah kalorií a vysoký obsah bílkovin. Dlouhodobě vás udrží a zabraňujete zbytečnému přejídání