5 věcí, které se mohou stát, když jíte příliš mnoho medu

Med

Med je zdravá alternativa k cukru. Ale stejně jako každá jiná věc, příliš mnoho medu škodí vašemu zdraví. Je vyroben včelami ze sladkého nektaru z květů. Pomáhá při hubnutí a má různé další zdravotní výhody. Kvůli zvýšené spotřebě různých čajů pro posílení imunity se v posledních několika měsících také zvýšila spotřeba medu. Přemýšleli jste někdy o tom, zda mohou být nějaké možné vedlejší účinky konzumace tohoto sladkého nektaru?

Zde je pět věcí, které se mohou stát, když konzumujete příliš mnoho medu.

Zvýšení hladiny cukru v krvi

Med je bohatý na cukr a sacharidy. Pokud tedy jíte příliš mnoho medu, může to zvýšit hladinu cukru v krvi. Konzumace příliš velkého množství medu, zvláště pokud jste diabetik, může vést ke zvýšení hladiny cukru v krvi, což může být nebezpečné.

Může dojít k žaludečním problémům

Problémy s trávením, jako je zácpa, se mohou zhoršit při velké konzumaci medu. Vysoký obsah fruktózy v medu může vést k zácpě, i když nemáte žádné problémy. Může také vést k nadýmání nebo průjmu, protože vaše tělo nedokáže trávit příliš mnoho cukru najednou.

Med může snížit krevní tlak

Med funguje dobře u lidí, kteří mají vysoký krevní tlak. Ale při nadměrné konzumaci může také snížit krevní tlak pod normální hladinu, která se také nazývá hypotenze. Z dlouhodobého hlediska může nízký krevní tlak ovlivnit fungování vašeho srdce.

Přibírání na váze

Přibírání hmotnosti je to poslední, co chceme. Pokud držíte dietu na hubnutí, je nesmírně důležité kontrolovat množství medu, který jíte. Přebytek kalorií, cukru a sacharidů přítomných v medu může vyvrátit vaše cíle v oblasti hubnutí.

Problémy se zuby

Příliš mnoho medu znamená příliš mnoho cukru, který může podporovat zubní kaz. Podle národní databáze živin USDA je přibližně 82 procent medu cukr, který může poškodit vaše zuby. Med je lepkavý, což znamená, že se může držet vašich zubů a dále podporovat zubní kaz.

Kolik medu je bezpečné konzumovat?

Pokud jde o konzumaci medu, je důležitá umírněnost. Přibližně 50 ml medu každý den je optimální pro vaše zdraví. Neměli byste se vyhýbat výše uvedeným problémům, zkuste s tím něco dělat.