Kurkuma patří k nejdůležitějším bylinkám na planetě

bylinky

Kurkuma je jistě nejmocnější bylinkou na planetě. Je z rodiny zázvorů, které se primárně pěstují v Indii, Číně a Indonésii. Obsahuje různé sloučeniny s léčivými vlastnostmi. Kurkuma například obsahuje kurkumin, který je silným antioxidantem, který posiluje vlastní antioxidační enzymy těla.

Kurkuma je jedním z top nejvíce bylin, o které se často diskutuje. Následující výhody Kurkumy:

a.Atikokoagulanty / antiplachety (protidestičkové látky)

Lékařské zákroky obvykle zahrnují následující léky, které zpomalují a zabraňují srážení krve:

Aspirin
Klopidogrel (Plavix)
Diklofenak
Enoxaparin (Lovenox)
Ibuprofen (Advil, Motrin a další)
Naproxen
Warfarin a další

Bohužel, pro osoby s onemocněním, které jsou léčeny těmito léky (tj. Hluboká žilní trombóza a plicní embolie), tento přístup nemusí být vždy nejmoudřejším rozhodnutím. Předávkování Ibuprofenem je jedním z takových běžných problémů. Vedle častých nežádoucích účinků, jako je nadměrné krvácení a krvácení, jsou rizika spojená s antikoagulancii a zahrnují vše od bolesti zad a bolestí hlavy až po dýchací potíže. Kurkumin z kurkumy navrhli výzkumníci jako vlastně lepší alternativu pro ty s vaskulární trombózou.

b. Antidepresiva

Ačkoli bylo provedeno málo studií na člověku, desítky výzkumných studií prokázaly, že kurkuma je zvláště účinná při korekci symptomů deprese u laboratorních zvířat. K vyřešení tohoto problému zveřejnil časopis Phytotherapy Research výsledky úžasné inovační studie v uplynulém roce. Ve studii se uskutečnilo 60 dobrovolníků s diagnostikovanou depresivní poruchou. Nejenže bylo zjištěno, že všichni pacienti dobře tolerovali kurkumin, ale zjistili, že kurkumin je stejně účinný jako Prozac při zvládání deprese. Podle autorů: Tato studie poskytuje první klinický důkaz, že kurkumin může být použit jako účinná a bezpečná léčba u pacientů s mírnou depresí.

c. Protizánětlivé látky

Pravděpodobně nejsilnějším aspektem kurkuminu je jeho schopnost řídit zánět.
Časopis Oncogene zveřejnil výsledky studie, která vyhodnotila několik protizánětlivých sloučenin a zjistila, že aspirin a ibuprofen jsou nejméně účinné, zatímco kurkumin je jedním z nejúčinnějších protizánětlivých sloučenin na světě.

d. Řízení artritidy

Vzhledem k tomu, že kurkumin je známý svou silnou protizánětlivou a bolestivou charakteristikou, je Kukrumin účinný také při léčbě artritidy.

e. Léčba rakoviny

Pomáhá přirozeně léčit rakovinu.

f. Řízení diabetu

Pro snížení hladiny cukru v krvi a zvrácení inzulínové rezistence přidejte do svého jídelníčku kurkumu.

g. Gastrointestinální léčba

Často se lidé s trávicími a žaludečními stížnostmi stávají netolerantní k lékařským zákrokům, neboť žaludeční flóra je již ohrožena a léky mohou doslova roztrhat slizniční výstelku. Hloubková analýza všech studií hodnotících schopnost kurkuminů zvládat zánětlivé onemocnění střev zjistila, že mnoho pacientů bylo schopno přestat užívat předepsané kortikosteroidy, protože jejich stav se tak dramaticky zlepšil užíváním kurkuminu!

h. Regulátory cholesterolu

Studie provedená léky ve výzkumu a vývoji zjistila, že kurkumin je stejný nebo účinnější než léky proti cukrovce při snižování oxidativního stresu a zánětu při léčbě vysokého cholesterolu.

i. Léky proti bolesti

Jedním z obecněji přijatých vlastností kurkuminu ve vědeckých komunitách je jeho schopnost zvládat bolest.

j. Steroidy

V průlomové klinické studii z roku 1999 bylo zjištěno, že kurkumin má schopnost léčit chronický zánět oka. Obvykle byl tento stav léčen pouze steroidy, ale dnes je běžné pro lékaře, kteří praktikují funkční medicínu předepisovat kurkumin místo toho. Co však nelze nadhodnotit, je to, že ačkoli je statisticky "srovnatelná" se steroidy při zvládání a zvrácení chronických onemocnění, "Nedostatek vedlejších účinků kurkuminu je jeho největší výhodou ve srovnání s kortikosteroidy", jak uvedli autoři ve výše uvedené studii z K.G. Medical College.