Věděli jste, že vám rajčata z části pomohou zhubnout?

rajčata

Rajčata jsou skvělým zdrojem bílkovin, minerálů, vlákniny a vitamínů.

Nejen to, rajčata byla spojena s řadou výhod týkajících se srdečních onemocnění, prevence rakoviny a zdraví kůže. Ale kromě všech těchto přínosů pro zdraví, další překvapující výhodou rajčat je, že vám můžou pomoci zhubnout. Co si jiného člověk může přát? Takže pro lidi, kteří chtějí snížit svoje centimetry a vypadat nádherněji, aniž by se snažili příliš tvrdě, je rajče odpověď. Přečtěte si, jak je tato zelenina kouzelná.

Nízké kalorie

Navzdory tomu, že jsou bohaté na živiny, jako jsou vitamíny, minerály, bílkoviny a vlákniny, mají rajčata nízký obsah kalorií. Jedno střední rajče obsahuje pouze 16 kalorií. Takže po dvou rajčatech se budete cítit plní, ale také ucítíte snížený příjem kalorií a pomůže vám vytvořit kalorický deficit k zhubnutí.

Vysoký obsah vlákniny

Rozpustné a nerozpustné vlákniny hrají důležitou roli při hubnutí. Rozpustná vláknina v rajčatech tvoří gelovitou látku v tlustém střevě a působí jako zdroj potravy pro dobré střevní bakterie. To vám pomůže k sytosti. Nerozpustná vláknina v rajčatech se váže s tukem a zabraňuje jejímu vstřebávání, tedy přírůstku hmotnosti.

Zvyšuje metabolismus

Odborníci již potvrdili, že konzumace rajčat v jakékoliv formě zvyšuje metabolismus. Ve studii o ženách středního věku vědci zjistili, že konzumace rajčat zvyšuje klid v těhotenství. To znamená, že počet potřebných kalorií v klidovém stavu se také zvyšuje. Neexistuje žádný jiný snadný způsob, jak spálit více kalorií.

Nízký glykemický index

Ve srovnání s mnoha jinými druhy ovoce a zeleniny je glykemický index rajčat nízký. GI z rajčat je jen 38. To znamená, že konzumace rajčat vyžaduje spoustu času ke zvýšení hladiny cukru v krvi.

Bohatý na antioxidanty

Rajčata jsou nejbohatším zdrojem silného antioxidantu, lykopenu. Antioxidanty zabraňují poškození volnými radikály a předčasnému stárnutí buněk. Pomáhají také při snižování oxidačního stresu těla a tím vám pomohou ztratit větší váhu.

Pomůžou vám tedy rajčata zhubnout?

Rozhodně ne! Jenom jíst rajčata vám nepomůže spalovat tuky a zhubnout. Žádné jídlo to vlastně nemůže udělat. Chcete-li zhubnout, je třeba dodržovat jídelníček a cvičit. Jídlo a cvičení jde ruku v ruce. Všechno se skládá ze 70% stravy a 30% cvičení, které vám pomůžou zhubnout. Také spalování více kalorií než to, co jíte, má zásadní význam. Bez těchto dvou věcí nemůžete zchudnout. Rajčata nebo jiné zdravé ovoce nebo zelenina mohou pomoci pouze při hubnutí a ne zcela.