4 druhy tělesného tuku: Který máte vy?

Tělesný tuk

V závislosti na tom, co jíte, jak jíte a kolik jíte, může vaše tělo převzít určitý tvar. Není to stejné pro všechny; někteří mají vypouklé břicho, někteří boky, zatímco někteří mají velké paže. Avšak tvar našeho těla není náhodný. Je to velmi ovlivněno životním stylem. V článku se podíváme na čtyři různé tvary těla a řekneme si, proč se tuk hromadí tam, kde se hromadí.

Velký stres

Často trpíte velkým stresem? Ano, je to špatné pro duševní klid, ale také to neprospívá vašemu tělu. Stres znamená více kortizolu ve vašem těle a více kortizolu se převádí na viscerální tuk, zejména kolem žaludku.

Chcete-li se zbavit tohoto typu tuku, dopřejte se uklidňující činnosti, jako je meditace. Dopřejte si aktivity, které podporují vaše šťastné hormony.

Vysoký cukr

Jste milovník cukru? Nedivíme se vám. Nicméně když budete jíst hodně cukru, vaše tělo reaguje tím, že produkuje více inzulínu. To vede k ukládání měkké tukové tkáni kolem vašeho pasu.

U cvičení byste mohli používat cviky jako jsou „planky (prkno)“ a „zkracovačky“.

Vysoký estrogen

Máte-li nadměrnou hmotnost kolem vašeho zadku a měli jste vždy silné příznaky PMS (Premenstruační syndrom), pravděpodobně máte vysokou hladinu estrogenu v těle.

To může být řízeno konzumací zeleniny bohaté na fytochemikálie, jako je brokolice. Také dělejte dřepy, při čemž máte mírně obrácené nohy směrem ven.

Nízká hladina testosteronu

Pokud máš větší paže a je těžké rýsovat vaše bicepsy, můžete mít nízkou hladinu testosteronu ve vašem těle. Na rozdíl od jiných typů, které jsou výsledkem nadbytku hormonů, jsou příznaky paží výsledkem deficitu.

Chcete-li to vyřešit, začleňte do stravy více vitaminu D, například pomocí hub. Pro vegetariány mohou být možnosti menší, takže se mohou dokonce rozhodnout pro doplňky vitaminu D. Pro cvičení si můžete dopřát silový trénink.