5 Potravin, které by měla každá žena zahrnout do své stravy

potraviny

I když je nezbytné jíst zdravou, vyváženou stravu, existují určitá jídla, která by měla každá žena do své stravy zahrnout – potraviny, které jsou vynikající nejen pro celkové zdraví, ale ty, které vás ve skutečnosti mohou ochránit před řadou nemocí.

 

Špenát

Nemusí to být nejlákavější věc k jídlu, ale špenát má tolik rozmanitých minerálů a vitamínů, že nejíst by to byla velká chyba. Špenát plný hořčíku, o kterém se říká, že snižuje příznaky PMS, je také dobrý pro zdraví kostí, udržuje hladinu cukru v krvi pod kontrolou a snižuje riziko astmatického záchvatu.

Lněná semínka

S velkorysými dávkami omega-3 mastných kyselin jsou lněná semena vynikající pro vaše srdce a hladinu cukru v krvi. Díky silným protizánětlivým vlastnostem je to skvělé pro vaše zdraví. Kromě toho jsou neškodně vypadající semena také dobrá při snižování epizod syndromu dráždivého střeva.

Brusinky

Kromě toho, že jsou chutné, brusinky vás ve skutečnosti mohou ochránit před srdečními chorobami a zubním kazem a do jisté míry i infekcemi močových cest. To je proto, že jsou plné fytonutrientů a jejich antioxidační a protizánětlivé vlastnosti vás chrání před řadou onemocnění.

Rajčata

Zatímco rajčata jsou jádrem většiny českých domů, mnoho lidí podceňuje sílu tohoto ovoce. Obsahuje lykopen a pigment. Rostoucí počet studií uvádí, že rajčata snižují výskyt rakoviny prsu a srdečních chorob. Zlepšují také zdraví kostí a snižují hladinu cholesterolu.

Oves

Kromě toho, že jsou dobré pro vaše srdce, zlepšují trávení a udržují krevní tlak pod kontrolou, oves také pomáhá předcházet výkyvům nálad spojených s PMS. Oves může také snižovat hladinu cholesterolu a udržovat hladký chod trávicího traktu.