Tohle se stane, když vynecháte jídlo

jídlo

Všichni jsme to udělali. Někdy jen proto, že jsme nenašli čas na jídlo a jindy v naději, že ztratíme pár kilo. Hlad a nedostatek energie jsou jen špičkou ledovce, pokud mluvíme o tom, co se stane, když se rozhodnete přeskočit jídlo.

Zde vám řekneme pár děsivých věcí, které se mohou stát tělu, když vynecháte jídlo:

Ztrácíte pozornost

Náš mozek pracuje především na glukózu. Když vynecháte jídlo, což zřejmě vede k poklesu hladiny cukru v krvi, ztratíte schopnost soustředit se.

Cítíte hlad

Všimli jste si, jak jste se cítili podrážděně a naštvaně, když máte hlad? Stejně jako vaše soustředění, vaši náladu také ovlivňuje vaše hladina cukru v krvi. Změny nálady se mohou zhoršovat, pokud budete pokračovat ve ztrátě jídla. Můžete dokonce začít cítit nervozitu a úzkost.

Přejídání později

Když vynecháte jídlo, skončíte u přejídání později. Několik studií dokázalo, že pokud se vzdáte jídla a trpíte hladovými bolestmi, skončíte u přejídání později. Takže i když se snažíte zhubnout, víte, že přeskakování jídel vám v žádném případě nepomůže.

Můžete přibrat

Přeskakování jídla zpomaluje váš metabolismus. Naše těla jsou navržena tak, aby přežila za každou cenu. Takže, pokud nechcete jíst, váš metabolismus se zpomalí, abyste mohli přežít s menším počtem kalorií. Pomalý metabolismus, jak všichni víme, nevede ke ztrátě hmotnosti, ale ke zvýšení hmotnosti.

Můžete pociťovat závratě

Přeskakování jídla a dělat z toho zvyk, může vést k slabosti, která může v konečném důsledku způsobit závratě.

Jste ve stresu

Pokud přeskočíme jídlo, začne naše tělo zvyšovat produkci kortizolu, což vede ke stresu.

Sečteno a podtrženo

Přeskakování jídel nepomáhá zhubnout, spíše vytváří zmatek ve vašem těle, což vede k několika dalším problémům. Pokud chcete zhubnout, jíst zdravě, jíst často, tak se rozhodněte pro menší porce.

Tip

Správná kombinace stravy a cvičení může pomoci úspěšně zhubnout.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit