Kolik cukru byste měli jíst za den

cukr

Cukr je návykový a musíte s tím souhlasit. Ale jsme si vědomi skutečnosti, že cukr není ničím jiným než ďáblem pro naše zdraví? Někteří z nás se vyvarujeme konzumace cukru, kdykoli to bude možné. Je cukr tak špatný, že bychom se ho měli úplně zbavit?

V tomto článku vám řekneme množství cukru, které můžete mít denně.

Lidé si neuvědomují, ale není to jen bílý cukr, který skončí konzumací, ale existuje spousta dalších skrytých zdrojů cukru. Například jedna čajová lžička kečupu má jednu čajovou lžičku cukru. Doporučení pro příjem cukru podle FDA by nemělo představovat více než 10% denního příjmu kalorií.

Ale Světová zdravotnická organizace tento procentní podíl snížila z 10 na 5 procent.

Pro dospělé, který má normální BMI, doporučuje WHO pouze 6 čajových lžiček cukru, což je 25 gramů. Všechna výše uvedená doporučení se týkají přidaných cukrů.

Jaký je rozdíl mezi přidaným a přírodním cukrem?

Přidaný cukr je zpracovaný cukr, bílé granule nebo med. Vložíte je na potraviny, aby byly sladší. Přidané cukry se velmi často vyskytují v balených potravinách, například ve zdravých tyčinkách a sušenkách.

Lékaři se obvykle zajímají o tyto přidané cukry, a nikoliv o přirozeně se vyskytující cukr. Cukr přítomný v ovoci, zelenině, mléce a celozrnných výrobků se nazývá přírodní cukr. Tyto potraviny obsahují méně cukru a mají další přínosy pro zdraví.

Oba druhy cukrů ovlivňují vaše tělo podobným způsobem. S přídavkem cukru je snadno rozloží vaše tělo, čímž vaše hladina cukru stoupá velmi rychle.

Co se stane, když budete jíst příliš mnoho přidaného cukru?

Příliš mnoho cukru může vést k mnoha problémům, od malých až po těžké. Může to mít za následek potíže se soustředěním, změnami nálad, náhlým poklesem a zvýšením hladiny krevního cukru, zánětem v těle, přírůstkem hmotnosti a chronickými nemocemi, jako jsou srdeční problémy a cukrovka.

TIP

Člověk musí sledovat svůj příjem přidaného cukru, protože nikdo nezíská váhu tím, že má příliš mnoho mléka (má přírodní cukr).

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit