3 věci díky kterým balancuju zkoušky ve škole, sport i práci

mindflow

Jmenuju se Jakub a žiju v Praze, kde taky studiji třetím rokem na ČZU. Od malička jsem vášnivým sportovcem. V osmnácti letech jsem byl nucen ukončit fotbalovou kariéru kvůli zranění a od té doby se věnuji hlavně fitness. Kromě sportu mám spoustu dalších zájmů. Rád zkouším nové věci a poznávám nové lidi.

Dnešní svět je dost hektické místo. Člověk neustále někam spěchá, něco nestíhá a je ve stresu. Proto se s vámi v tomto článku chci podělit o to, co mi pomáhá zvládat školu, náročné tréninky, podávat dobré výkony v práci a současně mít kvalitní osobní život.

1. Pohyb a strava

Pohyb a strava jdou u mě v ruku v ruce. Pokud nedělám pořádně jedno, nemůže dobře fungovat ani to druhé. Na těchto dvou věcech to u mě všechno stojí a padá. Dalo by se říct, že to jsou takové základy mého fungování.

Od malička jsem byl veden ke sportu. Miluju ho, naplňuje mě a nedokážu si bez něj život představit. Díky pravidelnému pohybu srším energií a optimismem, který využiju v práci a nebo právě při učení na zkoušky.

No a jídlo.. kdo mě zná tak ví, že jídlo je prostě jedna z mých lásek. Sám o sobě říkám, že jsem taková popelnice, nikdy nemám dost.

2. Mindflow & potravinové doplňky

Potravinové doplňky jsou pro mě jako sportovce běžnou součástí každodenního života. V poslední době jsem si při učení oblíbil hlavně Mindflow, což je přírodní a účinnější alternativa energeťáku, kávy nebo čaje, která podporuje soustředění.

Mindflow jsem začal užívat při přípravě na státnice, když jsem seděl celé dny u učení. Jelikož vůbec nejsem studijní typ a nedokážu se pořádně soustředit (mluvíme tu o učení se nudných předmětů), hledal jsem nějakou pomoc. A hele, Mindflow zabralo a státnice jsem úspěšně udělal!

Na Mindflow se mi líbí, že oproti chemickým energeťákům obsahuje jen přírodní látky.

Takže pokud si zoufáte, tak jako si zoufám já, pokaždé když se mám učit na nějakou tu zkoušku nebo zápočet, určitě Mindflow vyzkoušejte!

3 veci kterym balancuju zkousky text

3. Time management

S touhle věcí občas hrozně bojuju. Ale už vím, že bez pořádného time managementu se nic nedá zvládat. Takže moje rada pro vás je prostá: Plánovat!

Já sám jsem ho začal řešit, abych mohl skloubit práci, školu a svůj osobní život a zbytečně nepromrhával svůj čas.

Plánování je u mě ale docela těžké, protože kvůli své práci musím být flexibilní a schopný plán kdykoliv změnit. Holt nesedim od 8 do 5 v kanclu a jakmile mám padla, nemusim nic řešit. Občas to těm lidem závidim, ale jen občas. 

Plánování a psaní si poznámek do kalendáře mi dost usnadňuje život. Hlavně se mi už nestává, že bych něco prošvihl. A věřte, že to se stávalo dost často.

Doufám, že vám tento článek alespoň trochu pomůže!

Jakub