Černý čaj vs. Černá káva: Co je lepší?

káva a čaj

Existuje jenom čajová osoba nebo kávová osoba, ale zřídka potkáte osobu, který pije oboje. Takže jsme se zajímali, kdo "těží" více lepšího– milovníci černého čaje nebo černé kávy? Zde je to, co jsme našli.

Výhody černého čaje

Útulný zimní nápoj je opravdu dobrý, aby vás udržoval v teple. Je také známo, že zvýšíte hladinu imunity zvýšením antioxidantů, protože obsahují polyfenoly, což je typ antioxidantu, který zabraňuje vnikání chemických látek do vašeho systému. Polyfenoly jsou také užitečné v boji proti bakteriím způsobující zubní plak, posilují kosti a dokonce i bojují proti rakovině vaječníků. Černý čaj je také bohatý na alkylaminové antigeny a třísloviny. Tyto prostředky také zajišťují lepší imunitu a posilují vaše střeva.

Co se týče obsahu kofeinu v čaji, má méně kofeinu než káva, téměř o polovinu.

Výhody černé kávy

Černá káva je často oblíbenou volbou pro tělocvičny. Ačkoli je často považován za špatný nápoj, bůh ví, proč má černá káva nespočetné výhody. Pití ranní kávy je spojena s delším životem. Stejně jako černý čaj obsahuje antioxidanty kromě draslíku a hořčíku.

Černý čaj také poskytuje ochranu před nemocemi, jako jsou Parkinsonova nemoc, bazocelulární karcinom, alzheimerova choroba, diabetes u mužů i žen, rakovina prostaty u mužů a rakovina endometria u žen.

Takže černý čaj nebo černá káva?

Upřímně, to jednoduše závisí na výhodách, které chcete načíst. Oba mají nespočetné výhody samy o sobě. Nicméně existuje jen jeden významný rozdíl, který existuje, tedy rozdíl v množství kofeinu, který oba obsahují. Káva má dvojnásobné množství kofeinu (1/4 litru obsahuje 80-90 miligramů) ve srovnání s čajem (40-45 miligramů ve stejném množství).

Pokud tedy hledáte nápoj, který vás nakopne po raním stáváním nebo vám poskytne potřebný tlak před tréninkem, pak je vaší odpovědí káva. Nicméně, pokud chcete jednoduše opustit každodenní ospalost nebo chcete zůstat v teplu na zimní večer, uchopte čajové lístky.