9 jednoduchých způsobů, jak léčit bolesti v krku a hrudníku

bolest v krku

Přetížení bolesti krku může být velmi nepohodlné. Pokud není léčen v čas, může vést k závažným infekcím dýchacích cest. Osoba trpící přetížením hrudníku může nejčastěji prožívat bolest v hrudi nebo krku. Vytváří se hlen, který způsobuje dýchacím cestám veliký problém při dýchání. Extrémní případy mohou způsobit obtížné polykání jídla.

Od věků se indické domácnosti spoléhaly na domácí prostředky k léčbě takových běžných onemocnění. Kromě léčení zdravotních problémů mají domácí léky řadu zdravotních přínosů. Zde jsou některé běžné, ale účinné léky, které vám pomohou vyléčit váš přetížený hrudník, či nos.

Med a lemonová šťáva:

Přidejte med a citrónovou šťávu do poháru horké vody a vypijte tuto směs alespoň 2-3krát denně. Je to přirozený dekongestant (lék určený k odstranění zduření, např. nosní sliznice), med zklidňuje krk a hrudník a citrón obsahuje vitamín C, který pomáhá zvyšovat imunitu.

Teplé mléko:

Přidáním medu, kurkumy a černého pepře do mléka funguje na hrudník a nachlazení. Kurkuma má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají při zabíjení bakterií, a černý pepř pomáhá k lepšímu trávení, zmírňuje kašel a nachlazení.

Pijte teplou vodu:

Pití horké vody uvolňuje hrdlo a postupně léčí přetížení hrudníku. Pitná horká voda pomáhá při rozpouštění hlenu v dýchacích cestách a uvolňuje přetížené hrudník.

Kloktání horké vody:

Tento domácí prostředek k léčbě přetíženého hrudníku a nemocného krku je jedním z vysoce důvěryhodných. Přidejte poloviční lžíce soli do horké vody a kloktejte 1-2 minuty. Můžete kloktat alespoň 3-4krát denně. Plivejte vodu a vyhněte se polknutí.

Čaj:

Vaříme šálek zázvoru, máty peprné, heřmánku nebo rozmarýnového čaje. Tímto způsobem lze léčit přetížený hrudník. Místo cukru přidávejte med, abyste získali další užitek. Pokud nejste milovník čaje, pak jen žvýkejte v surovém stavu.

Pára:

Vdechnutí páry přidáním eukalyptového oleje do vody je skvělý způsob, jak se zbavit přetíženého hrudníku. Zhluboka se nadechněte a vdechujte páru. Okamžitě dostanete úlevu od ucpaného nosu a hrudníku. Eukalyptový olej obsahuje analgetické vlastnosti a antibakteriální vlastnosti, které usnadňují přetížení hrudníku.

Černá káva:

Přestože černá káva může poskytnout dočasnou úlevu, pomáhá také při rozpouštění hlenu. Neměli byste vypít více než 2 šálky, protože nadbytek kofeinu není pro vaše zdraví dobrý.

Kurkuma:

Přidejte špetku kurkumy v horké vodě a kloktejte. Vzhledem k tomu, že kurkuma je nabitá aktivní sloučeninou, která se nazývá kurkumin, pomáhá při rozpouštění hlenu. Také zmírňuje přetížení hrudníku a jeho léčebné vlastnosti zabíjejí bakterie a léčí kašel a nachlazení.

Cibulový extrakt:

Může se vám nelíbit jeho hořká chuť, ale tento lék je považován za jeden z nejlepších léků na léčbu přetížené hrudníku. Cibule má kvercetin, který odstraňuje hlen a také zabraňuje hromadění dalšího hlenu. Protože cibule obsahuje antimikrobiální vlastnosti, zabraňuje také infekci. Extrakt cibulové šťávy smícháme s citronovou šťávou, medem a vodou. Zahřejte tuto směs a vypijte ji teplou. Tuto směs pijte 3-4krát denně.

Odmítnutí odpovědnosti:

Tyto domácí prostředky jsou obecné povahy. Konzultujte prosím tyto rady s odborníkem, než je vyzkoušíte.