Pomáhá kokosová voda zhubnout?

kokosová voda

Skoro jako u všeho, ani v otázce vlivu popíjení kokosové vody na redukci hmotnosti se experti neshodnou. Ostatně, na každého fungují jiné látky a základem každého kvalitního hubnutí by měl být příjem kalorií nižší než je jejich výdej. To ovšem ale platí jen v případě, že je skladba našeho jídelníčku vyvážená a obsahuje všechny důležité živiny, včetně dostatku vitamínů, minerálů, vlákniny a všechny tři pilíře správné stravy – tedy bílkoviny, tuky a sacharidy v doporučeném poměru. Žádná jednostranná dieta ani konzumace jediného, byť sebelepšího přípravku vám trvalé zhubnutí bez jojo efektu nezajistí.

Co je to kokosová voda

Pozor, kokosová voda nerovná se kokosové mléko. Kokosová voda se podobá normální vodě, protože se jedná o čirou tekutinu. Získává se z mladých kokosů, které na kokosové palmě zrají 5 až 7 měsíců. Kokosová voda vzniká v jejich středu předtím, než se v kokosech začne tvořit bílá dužnina. V tropických oblastech ji můžete ochutnat čerstvou, protože se prodává jako populární a čistě přírodní nápoj. K nám se kokosová voda dováží balená a zřejmě i pro zvýšení její spotřeby se často objevují ne zcela podložená tvrzení a jejích zázračných účincích. Každopádně si u kupovaných výrobků přečtěte složení, abyste si nekoupili kokosovou vodu s přidaným cukrem. Ta by s hubnutím nepomohla určitě.

Jak působí

Kosová voda obsahuje draslík a sodík, ale také vápník, hořčík, fosfor, zinek, železo a vitamín C. Ani ve své zcela přirozené podobě ale není zcela bez kalorií, protože ve 100 ml kokosové vody je 3,5 až 4 g sacharidů. Pro hubnutí se doporučuje pít ráno na lačno sklenku kokosové vody, ale pravděpodobně vám velmi podobnou službu udělá i sklenka vody obyčejné. Každopádně kokosová voda je zdrojem řady pro tělo potřebných látek a konzumací nedoslazené kokosové vody nic nepokazíte, ale určitě to není zázrak, který by fungoval sám o sobě. Chcete-li zhubnout, hlídejte si jídelníček a hýbejte se.