Lidé, kteří nevykazují příznaky, mohou také šířit koronaviry, domnívají se odborníci

koronavirus

Zde je opět zpráva o podezření na asymptomatické nosiče koronavirů, které šíří virus. To v podstatě znamená, že ti, kteří nevykazují žádný příznak koronaviru (a jsou infikováni), ho mohou stále šířit na ostatní. Tato otázka vedla vědce pracující na viru, protože pokud je to pravda, pak může tento virus trvat déle, než očekáváme.

 

Pro nezasvěcené, dopis zveřejněný v New England Journal of Medicine obsahoval případovou studii, která uváděla, že asymptomatické osoby jsou potenciálními zdroji infekce 2019-nCoV, což může vyžadovat přehodnocení dynamiky přenosu současného ohniska. Podrobně popisoval soubor infekcí v Německu, který původně začal s cestovatelem, který patřil do Šanghaje.

Osoba se během čtyřdenní návštěvy Bavorska zdála zdravá a po cestě zpět do Číny se začala cítit špatně.
Tato zpráva jasně zpanikařila vědce, protože se obávali, že by úkol viru téměř znemožnil. Poslední zprávy naznačují, že Německo vzneslo pochybnosti o přesnosti dopisu. Mluvčí Marieke

Dogen uvedla, že cestovatel z Šanghaje vykazuje některé mírné nespecifické příznaky. Ukázala příznaky, jako je bolest zad, a dokonce vzala nějaké antipyretické léky. Je zřejmé, že antipyretika se používá nejen k úlevě od horečky, ale také jako léky proti bolesti a protizánětlivé léky.

Odborníci se dívali na nepřesnost zprávy zveřejněné v časopise a zkoumají způsob, jakým byla data shromážděna, aby byla sestavena. Podle zprávy New York Times dr. Anthony Fauci, ředitel Národního ústavu pro alergické a infekční choroby, sdílel: „Tento dokument nemusí být vadný, potřebuje pouze další vyšetřování. Ale nemyslím si, že by tento koncept popřel. Určitě musíme studovat více o asymptomatickém onemocnění a vidíme asymptomatický přenos.“