Prezident Trump vypije denně dvanáct dietních nápojů Coca-Cola

Donald Trump

Jen málo odborníků na zdravotní stav doporučuje konzumovat jakoukoli dietní Coca-Colu. Nedávné představení New York Times o jednom dni v životě prezidenta Donalda Trumpa ukázalo, že Prezident pije dvanáct dietních Coca-Col denně. 12 porcích přesahuje lékařské pokyny, což může vést k nervozitě, nespavosti, migréně, rychlejšímu srdečnímu tepu a dalšímu. Další obavy s dietní Coca-Coly - obsahuje ochucení umělých cukrů. Vědci tvrdí, že pitím dietní Coca-Coly, si zvyknete na dietní stravu, která bude tížit k přirozeně sladkým a zdravějším potravinám méně. Zatímco výzkum o dietní Coca-Cole ještě není přesvědčivý, řada studií poukázala na vážnější možné zdravotní důsledky spojené s nápoji.

Dietní Coca-Cola může zvednout váhu

Dietní Coca-Cola dodává neuvěřitelnou sladkou chuť bez kalorií nezbytných k uspokojení. Tělo je aktivováno toužit po energii, kterou by získalo od skutečného cukru, což by potenciálně způsobilo přejídání. Studie na zvířatech poukazují na fyziologické změny, které mohou vést k nárůstu hmotnosti, včetně poruchy hladiny hormonů regulující hlad a střevní bakterie.

Dietní Coca-Cola může zvýšit vaše riziko pro diabetes 2. typu

Zatímco výzkum neukázal, že konzumace dietní Coca-Coly způsobuje cukrovku 2. typu, zvyk je přinejmenším spojen s onemocněním. Studie z roku 2009 například ukázala, že denní konzumace dietní Coca-Coly zvyšuje procento při vzniku diabetu 2. typu, ačkoli je pravděpodobné, že lidé náchylní k cukrovce typu 2 pravděpodobně více popíjí dietní Coca-Colu.

Dietní Coca-Cola může být špatná pro vaše srdce

Stejná studie z roku 2009, která prokázala silnou souvislost mezi dietní Coca-Colou a cukrovkou typu 2, také zjistila, že ti, kteří pravidelně pili nápoje, měli o 34% vyšší pravděpodobnost vývoje metabolického syndromu než ti, kteří abstinovali. Metabolický syndrom zahrnuje řadu příznaků - včetně vysokého krevního tlaku, vysoké hladiny krevního cukru, vysokého cholesterolu a nadměrného břišního tuku - což může zvýšit riziko diabetu 2. typu, srdečních onemocnění a mrtvice.

Dietní Coca-Cola může být špatná pro mozek

Studie v letošním roce zjistila, že lidé, kteří pili nejméně jednu denní dietní Coca-Colu, měli dvojnásobné riziko mozkové příhody ve srovnání s těmi, kteří nepili. Zjistilo se také významně zvýšené riziko demence a Alzheimerovy choroby u lidí, kteří pijí dietní Coca-Colu. Výzkum neumožňuje definitivně dokázat, že Alzheimerova choroba je způsobena dietní Coca-Colou. Zajímavé je, že stejná souvislost nebyla přítomna mezi lidmi, kteří pili nápoje oslazené cukrem.