Tohle se stane vašemu tělu, když sníte hamburger

hamburger

Není pochyb o tom, že hamburgery jsou chutné a lidé ve všech věkových skupinách je milují. Ale také víme, že pro naše zdraví nejsou dobré, a to natolik, že i příležitostné pojídání může být pro vaše zdraví škodlivé. Nevěříš nám? Řekneme vám, co se přesně stane vašemu tělu po jídle hamburgeru.

Co říká věda ...

Můžete se spolehnout na to, že všechno zničí věda. Věda říká, že nezdravé potraviny jsou plné kalorií, tuku a přebytečného sodíku a mít to dokonce jednou může být pro vaše zdraví špatné. Například jeden hamburger obsahuje 500 kalorií, 25 gramů tuku, 40 gramů sacharidů, 10 gramů cukru a 1 000 miligramů sodíku, což stačí k tomu, aby ve vašem systému způsobilo zmatek.

Po 15 minutách od prvního kousnutí hamburgeru zažijete obrovský nárůst glukózy. To spouští uvolňování inzulínu, díky čemuž se budete během několika hodin znovu cítit hladoví. Opakování tohoto vzorce může zvýšit riziko cukrovky. Vědecky řečeno, proces odebírání nadměrných kalorií na jednom sezení klade oxidační stres na buňky.

Jídlo, které je plné nasycených tuků, může být pro vaše zdraví škodlivé. Když byla skupina zdravých mužů krmena potravou s vysokým obsahem nasycených tuků, bylo zjištěno, že jejich tepny byly významně poškozeny a nerozšiřovali se tolik. Toto omezení toku krve může vést k srdečním onemocněním později v životě.

Vysoké množství sodíku může mít negativní vliv na krevní cévy.

Takže až příště budete mít pokušení chytit hamburger, zamyslete se dvakrát!